Hakkımızda

BABOR KOZMETİK ÜRÜNLERİ

Dünyada kozmetik otoritesi olarak kabul edilen Alman kozmetik devi Babor, Dr. Michael Babor tarafından 1956 yılında kuruldu. Bilimsel araştırmaların sonucunda, insan doğasıyla birebir uyumlu tamamen doğal malzemeler ile yaratılan Babor ürünleri, 50 yılı aşkın süredir, doğal, cilde uyumlu ve son derece etkili cilt bakım ürünleri ile anılmaktadır.

Güzelliğin kaynağının doğada gizli olduğunu ilke edinen Babor, tüm ürünlerinde doğal aktif maddeler kullanmayı hedeflemiştir. Babor’un, kadın ve erkekler için ürettiği yüz ve vücut (SPA) bakım ürünlerinin yanısıra, makyajdan kamufle makyaj ürünlerine, vücut bakımından parfümlere, güneş ürünlerinden dekoratif ürünlere kadar zengin bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.
Babor Güzellik Ürünleri

Babor’un zengin ürün yelpazesi, 1993 yılından itibaren İnanır Group bünyesinde faaliyet gösteren Pro-Koz Ltd. Şti. tarafından Türkiye pazarına sunulmuştur.

Başta Almanya olmak üzere 50’den fazla ülkede cilt bakım profesyonellerinin en çok tercih ettikleri marka olan Babor, yaklaşık 5000 profesyonel güzellik salonları, medikal güzellik merkezleri, Spa ve Thalassotherapi merkezleri ve uygulama kabini bulunan salonlarda sunulmaktadır. Babor SPA konseptiyle de, Türkiye’nin seçkin noktalarında enstitü, güzellik merkezi, Spa ve termal, thalassotherapi merkezleri ve otellerde hizmet vermektedir.

Babor 50 yılı aşkın deneyimi, dünya temsilcilikleri olan yan kuruluşları ve 60’ ın üzerindeki distribütörleri ile tüm dünyada mükemmel ürün kalitesi, yüksek performanstaki aktif içerikleri ve profesyonel bakım sistemleri ile öncü konumunu sürdürmektedir.

Türkiye’de Babor enstitülerine sunulan hizmetlerin başında Babor merkezi tarafından yürütülen ücretsiz promosyon çalışmaları, hediyeli satış kampanyaları, reklam ve halkla ilişkiler hizmetleri gelmektedir.

Ayrıca İnanır Group tarafından tüm Babor enstitülerine yönelik eğitim programları uygulanmakta, pazarlama üzerine danışmanlık hizmeti verilmektedir.

1) Dünyada neden bir çok uzman BABOR’un cilt bakım sistemini tercih ediyor?

Her gün BABOR ile yapılan profesyonel bakımların sonuçları, BABOR ürünlerinin etkinliği ve cilde uyumluluğunu ispata yetiyor. Bakım yapılan kişilerin memnuniyeti burada en belirgin kriter. Nedeni açık : Evde kullanılmak üzere herhangi bir ürün önerilmeden önce dikkatli bir cilt teşhisinin yapılması gerekiyor. Sonuçta cilde en uygun olan aktifleri içeren bakım serisinin önerilmesi sağlanıyor. Bu sayede cildin daha pürüzsüz, sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşması için gerekli olan tüm doğal etkenlere kavuşması sağlanıyor. Örneğin; dikkatli bir temizlemeden sonra uygulanacak olan uygun bir maske bakımı çok etkilidir. İhtiyaç olan maksimum içeriği cilde verir. Her cilde farklı doğal kişisel reçeteler hazırlamak BABOR uzman estetisyenlerinin en büyük başarısıdır.

2) Bilim adamlarımız ürünlerimizi neden doğallık üzerine geliştirme çabasındalar?

Doğanın ürettiği her şey insan organizmasına, yani cilde uygundur. Ancak, cildimizin bakımı düşünüldüğünde daha fazlası gerekir. Her bir doğal aktif madde BABOR laboratuarlarında ayrıntılı olarak mutlaka uygunluk testine tabi tutulur ve testlerin sonucunda uyumluluğu ortaya çıkan aktif maddeler üretim için seçilir. Babor bünyesinde çalışan uzman bilim adamları, her üründe doğal madde oranının maksimum seviyede olmasına büyük özen gösterir. Ürünlerde bulunan aktif maddelerin yeterli miktarlarda ve mümkün olduğunca doğal olması BABOR’un temel kurumsal yaklaşımıdır. BABOR ürünleri ancak tüm kriterler sağlandığında satışa sunulur. BABOR, cilde uyum sağlamayan ve dermatolojik klinik testleri yapılmayan hiçbir maddeyi üretimlerinde kullanmamayı ilke edinmiştir. Eğer BABOR markasına karar verdiyseniz emin olabilirsiniz ki BABOR bilim adamları doğayı en saf ve en temiz şekliyle size sunmaktadır. Bunların yanı sıra Babor, üretimini yaparken doğayla tamamen dost bir çizgi izlemektedir. Ürünlerin içeriğinde hayvansal hiçbir hammadde bulunmamaktadır. Aynı zamanda Babor hiçbir ürünü için hayvanlar üzerinde test yapmamaktadır. Doğayı tüm canlılarla sevgi ile paylaşmaktan yanadır.

3) Cildin doğal olarak yaşayabileceği en saf tecrübe nedir?

Bir cilt bakım programının en doğru zemini derinlemesine temizliktir. Aktif maddeler, yalnızca gerçekten temizlenmiş cilde nufüz eder. Burada en önemli husus artıkların ciltten çıkartılmasıdır. Makyaj gibi yağda çözünen artıkların ve toz gibi suda çözünen artıkların ciltten temizlenmesi normal bir temizleyici için çok zordur. BABOR’un sunduğu iki yönlü temizleme sistemi ise çok farklıdır.

Dr. Michael Babor, suda çözünen yağlarla farklı temizleme bakımı geliştirerek hem suyun hem de yağın temizleme güçlerini tek bir üründe birleştirmiştir. Böylece her tipteki cilt, artık tek bir ürünle ideal bir şekilde temizlenebilir. Babor Hy-Oil cildi temizlerken nemini korur ve doğal dengesini sağlar. Hy-Oil ile cilde aynı zamanda cilt tipine uygun yüksek etkili saf bitki özleri de uygulanır. Her aktif bitkisel kompleks, doğal iyileştirici bitkilerin özlerinden oluşur. BABOR temizleme serisi, cilt yüzeyinde biriken ölü hücre tabakalarını temizlemek ve cildin doğal yenilenmesini desteklemek üzere, cildin hassasiyetine göre ayarlanmış dört değişik peeling ürünü de içermektedir.


Babor ile İpeksi Dokunuşlar
Babor Güzellik Ürünleri
Güneş banyosu sonrasında cildimiz her zaman gergin ve kuru gözükür. Güneş ışınlarına maruz kalan cildi, zengin ve yoğun nemlendirme özelliğine sahip Babor After Sun Repair Lotion besler ve ferahlatır.

Yeni Yılda Cildinize Oksijen Desteği
Babor’ un 10 yıl süren laboratuar çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı yepyeni bir deneyim olan Babor SKINOVAGE serisi beğeninize sunuluyor.
Babor Güzellik Ürünleri

Babor’un Yeni Selülit Savaşçıları

Bazılarımız aynanın karşısına geçerek uzun uzun “neden böyle bir kaderim var?, nasıl kurtulacağım bu selülitten?” diye düşünür. Vücut şekliniz ister zayıf, ister şişman olsun, selülit bazen kaçınılmaz oluyor.
Mükemmel Göğüslerin Formülü Babor’da Dolgun, dik ve şekilli göğüsler her kadının hayali. Cerrahi bir müdahale olmaksızın, ağrısız ve ameliyatsız mükkemel göğüslere ulaşmak BABOR BUST CONTOURING LOTION ile artık mümkün.
Babor Güzellik Ürünleri
Khanya İle Afrika’dan Enerji Ve Denge

Herkes bilir ki stres, sağlığımızın baş düşmanı. Kendimizi yorgun hissetmemize neden olur ve bazen stres yüzünden huzur duygusunu terk ederiz.
Tatil Sonrası Yenilenin
Yaz tatili güzeldi...
Ancak birçoğumuzun cildi, güneşten olumsuz etkilendi...
Şimdi BABOR ile bakım zamanı...
Gaziantep Web Tasarım
gaziantep web tasarım