Hakkımızda

Kalıcı Makyaj Nedir ?
Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Kalıcı Makyaj Ürünleri
Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.
KALICI KAŞ MAKYAJI
Kalıcı makyaj seyrelmiş ve küsmüş olan kaşlarınızı daha gür göstere bilir, bozuk kaş şeklinizi kaş vurgulaması yaparak güzel bir görünüm sağlaya bilir, kaş yoğunluğunuzu artıra bilir ve tıbbi neden veya kaşı tamamen dökülmüş kişilere kaş yapıla bilir. Kalıcı makyaj yöntemi sayesinde hiç kaşı olmayan kişilere kaş kılı görünümü verilerek gerçek kaş görüntüsü sağlaya biliyoruz. Yüz ifadenizi net bir şekilde belirtmemizi sağlayan kaşların görünümü kalıcı makyaj sayesinde muhteşem bir görünüme kavuşturuyoruz. Kalıcı makyaj konusunda profesyonel deneyime ve kalıcı makyaj sertifikasına sahip stüdyomuz ile iletişime geçip sizlerde kalıcı makyaj kaş avantajlarından yararlana bilirsiniz.

KALICI GÖZ MAKYAJI
Kalıcı Makyaj Ürünleri

Göz Makyajı daha doğrusu kusursuz göz makyajı için, eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki göz makyajı malzemesinin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin göz makyajı ve gözü daha güzel göstereceğidir.
Göz Makyajı yaparken göz şeklindeki kusurları gizlemek için gereken değişiklikleri yapmak önemli. Bu bölüm göz şeklinize göre makyaj teknikleri hakkında bilgi vermek için hazırlandı…
Göz Makyajı yaparken, gözü ideal göz şekli olarak kabul edilen badem göze yaklaştırmak için göz şekillerine göre makyaj tekniklerini kullanacağız..
Göz Makyajı ve Göz Şekillerine Göre Makyaj için öncelikle göz şeklinizi bilmelisiniz. Aşağıdaki tüyolar size bu konuda yardımcı olacaktır..
Göz Makyajı ve Göz Şekillerine Göre Makyaj için Göz Şeklinizi Belirleyin:
1- Göz kapağı gözün renkli kısmının üzerine düşüyorsa bu küçük gözdür.
2- Gözün yükseklik ve uzunluğu birbirine eşit durumda ise bu yuvarlak gözdür.
3- Düz bir şekilde aynaya bakarken gözün renkli bölümünün hareketleri takip edilebiliyorsa bu büyük gözdür.
4- Dış açı iç açıya göre daha dar ise bu düşük gözdür.
5- Eğer kaş yayı düşükse bu da çukur gözdür.

Kalıcı makyaj dudak nedir?

Kalıcı Makyaj Ürünleri

Dudaklarınızı daha iyi tanımlamayı, düzensiz dudak hatlarını düzeltir, ruj ve parlatıcının akmasını önler, dolgun ve çekici bir dudak yapısına sahip olmanızı sağlar. Dudakta bulunan yara izlerini gizleye bilir. Kalıcı makyaj dudak uygulamalarımıza burada bulabilirsiniz.

Kalıcı makyaj dudak uygulamasında kullanılan boyalar alerji yapar mı?
Kalıcı makyaj uygulamasında kullandığımız boyalar dünya standartlarında üretilmiş patenli ve bir çok alerjik test tahlillerinden geçmiş Amerikan firması olan Spaulding Rogers tarafından üretilmiş kalıcı makyaj boyalarıdır. Kullandığımız kalıcı makyaj dudakta da kullanılan boyaları alerjisi olan kişiler tarafından da kullanıla bilir hale getirilmiş kimyasal içermeyen doğal pigmentlerden elde edilmiş nötr boyalardır.
KALICI MAKYAJ TEKNİKLERİ İLE KİRPİK UZATMA


Kalıcı Makyaj Ürünleri

Kirpik ekleme, seyrek kirpiklere dolgu yapma, kısa kirpiklere de uzatma uygulamasıdır. Öncelikle gözler temizlenerek kirpik özel yapıştırıcısıyla eklenir ve şekil verilir.
Kirpik ekleme daha çok dolgun bir görüntü için uygulanmaktadır.2 Hafta ile 4 Hafta arası kalıcılığı olmaktadır.
Uygulamanın tam anlamıyla kalıcı olması bazı şeylere dikkat edilmesini gerektirir. Alfa- hidroksi, retin-a ve glikolik asit, kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulması gereken maddelerdir. Aksi halde etki azalabileceğinden belli sürelerde ekstra bakım gerekebilir.
Düzensiz ve seyrek kirpikler için kirpik uzatmak için kirpik ekleme kolay bir çözümdür.

Kalıcı Makyaj Ürünleri
Kalıcı Makyaj Ürünleri

Gaziantep Web Tasarım
gaziantep web tasarım